Понеділок, 27.05.2019, 06:59
Вітаю Вас Гість | RSS

ОПОРНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД НОВОМИКОЛАЇВСЬКА СЗОШ І-ІІІ СТ №1


Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 37
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільна бібліотека

Луцька Валентина Павлiвна

Посада: Бібліотекар, Керівник РМО шкільних бібліотекарів

Контакти:Tn ee15.gife-mail: luzkavaly@gmail.com, роб.тел. 9 - 17 - 18, моб. 80967718659

Участь у семінарі

Нетрадиційні бібліотечні виставки як інноваційна форма популяризації літератури 

Книжкові виставки в бібліотеці
 

Паспорт виставки

Інноваційні бібліотечні виставки

Виставка актуальних проблем

 

КНИЖКОВІ  ВИСТАВКИ  В ШКІЛЬНІЙ  БІБЛІОТЕЦІ

    Книжкові виставки - комплекс спеціально відібраних документів, розташованих таким чином, щоб викликати увагу читачів, зацікавити і задовольнити існуючий інтерес чи інформаційну потребу.

    Безпосередню увагу викликають виразні заголовки, яскраві ілюстрації. Книги з виставки повинні видаватися читачам, експонуватися виставка має не більше 1-2 місяців.

    Виставки бувають інформаційними, тематичними, нових надходжень, до пам´ятних дат, виставки-персоналії (до ювілеїв письменників), виставки «забутих» книг,  виставка-діалог, виставка-питання, виставка однієї книги (статті), виставка-пошук , виставки-аукціони, виставки-презентації. І мають вони різне призначення – для учнів молодших класів, для старшокласників, для вчителів, вихователів.

    На книжкові виставки, які влаштовуються для школярів молодшого віку, не треба виставляти багато книг, значне місце на ній мають займати ілюстровані матеріали, які допомагають розкрити зміст книги.

     В нашій бібліотеці для дітей молодшого віку є такі виставки: «З книгою дружити – весело жити», «Українська казка - найкраща», «Сказка ложь, да в ней намек», «У світі тварин і рослин». За допомогою них діти знайомляться з героями казок, пізнають чарівний світ казки.

    При організації виставок для дітей середнього шкільного віку треба враховувати, що найпоширенішим видом запиту в цьому віці є тематичні виставки. При організації таких виставок слід шукати нові аспекти у знайомій читачам темі: в заголовках розділів, в назвах книг, що є на виставці.

    Для учнів 5-6 класів діють виставки «Історія в думах, легендах, піснях», «Українське народознавство», «Міфи народів світу». Різноманітна інформація в цих книжках часто стає їм у пригоді. Тут є багато цікавого про історичне минуле України, про українські звичаї та обряди, давньогрецьку міфологію. Діти переглядають ці видання готуючись до уроків літератури та історії.

    Щоб організувати книжкову виставку для старшокласників, слід враховувати, що назва виставки і її підрозділи мають бути сформовані так, щоб викликати у читачів бажання сперечатися, міркувати, вести дискусію.

    Книжкова виставка «Незалежній Україні  - слава нині і повік» - це книги про нашу незалежну, суверенну державу. ЇЇ матеріали використовують  на уроках історії та правознавства. Також вона стає у пригоді класним керівникам для бесід з учнями про національну символіку. На виставці з актуальних проблем «Учасники АТО – наші земляки» зібрано газетні та журнальні статті про жителів нашого району, що брали і беруть участь в АТО на сході нашої країни. Велику допомогу в роботі з учнями надає книжкова виставка «Слово до слова – зложиться мова». В ній містяться матеріали про українську мову, культуру, а також представлені сучасні словники та довідники з української мови. На виставці «Письменники рідного краю» зібрані матеріали про життя письменників – наших земляків. Учні часто використовують цю літературу при підготовці до уроків літератури рідного краю, історії рідного краю, позакласного читання та написанні творів. Виставки допомагають у вивченні шкільних предметів, у проведенні предметних тижнів, у зацікавлені школярів новою книгою.

    Своєчасне інформуваня про нові надходження літератури допомагає класним керівникам і вчителям-предметникам у підборі необхідної літератури для проведення класних годин та виховних заходів.

    З метою інформуваня педагогічного колективу в бібліотеці робляться викладки літератури «Знайомтесь! Нові надходження».

    Основна мета виставки – привернути увагу користувачів книг. В умовах відкритого доступу ефективними є розгорнуті книжково-ілюстративні виставки. Це зручно для користувачів.

Бібліотекар школи - Луцька Валентина Павлiвна:

   

 

   

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2019
uCoz