Понеділок, 18.02.2019, 11:48
Вітаю Вас Гість | RSS

ОПОРНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД НОВОМИКОЛАЇВСЬКА СЗОШ І-ІІІ СТ №1


Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
pedagogorg
Головна » 2018 » Червень » 15 » Аналіз роботи початкової ланки
08:46
Аналіз роботи початкової ланки

Аналіз

роботи початкової ланки опорного навчального закладу Новомиколаївська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Новомиколаївської районної ради Запорізької області за 2017/2018 навчальний рік.

 

У 2017-2018 н.р. учні початкових класів навчалися за навчальними програмами, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 р. № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Успішність навчальної діяльності учнів великою мірою визначається рівнем оволодіння загально навчальними вміннями і навичками. До їхнього складу входять:

- навчально-організаційні (опанування школярами раціональних способів організації свого навчання: посадка учня під час письма; положення ручки в руці під час письма; розташування зошита на парті під час письма; рух пальців під час зображення графічних фігур; рух кисті і передпліччя уздовж рядка в процесі виконання графічних вправ;

- загальномовленневі (формування вмінь висловлюватися, працювати з текстовою інформацією;

- загально пізнавальні (уміння спостерігати, розмірковувати, запам’ятовувати, відтворювати і перетворювати навчальний матеріал;

- контрольно-оцінні (засвоєння способів перевірки та самоперевірки, оцінювання здобутих результатів).

Загальні види загально навчальних умінь і навичок функціонують у системі міжпредметних зв’язків і формуються безпосередньо протягом усього періоду початкового навчання відповідно до можливостей програмового матеріалу з різних предметів та обов’язкового врахування попереднього рівня оволодіння ним.

В початкових класах працює вісім вчителів-класоводів. Англійську мову читали вчителі Галаган О.М., Єфіменко В.М., Козакова В.М., Менчук С.Е., Черненко Л.П.; інформатику – Коцило І.С., Шиш Н.М., Таран Н.М.

Хоружій Л.Г. має кваліфікаційну категорію «спеціаліст», решта вчителів – «спеціаліст вищої категорії».

Курносова В.М. має звання «вчитель-методист», Іванча О.В., Селезньова С.В., Дрозд Г.О. мають звання «старший учитель».

Протягом року вчителі працювали над методичною темою «Формування конкурентоспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій».

Навчальний рік закінчило 201 учень. 106 учнів 1-2 класів успішно засвоїли програмовий матеріал і переведені до наступних класів. 14 учнів (14%) 3-4 класів навчальний рік закінчили на високому рівні; 54 учні (57%) – на достатньому і 27 учнів (29%) – на середньому.

14 учнів за високі досягнення у навчанні нагороджені Похвальними листами.

За рік учні 1-4 класів пропустили 3787 днів по хворобі та з поважних причин.

Протягом року працювало 4 групи продовженого дня, які охопили 120 учнів. Вихователями в ГПД працювали вчителі-класоводи, Пеньковська В.Л., Лобко І.Г., Дац А.І., Чернявська О.В.

У 2017/208 навчальному році учні 1-Б, 2-Б, 3-А, 4-Б класів вивчали англійську мову на поглибленому рівні. Решта класів загальноосвітні.

Вчителі початкових класів приймали активну участь в роботі школи та району. Дрозд Г.О. є керівником ШМО вчителів початкових класів, Селезньова С.В. – секретар ШМО. Класоводи виступали на педрадах, засіданнях районного та шкільного методичних об’єднань, обмінювалися досвідом своєї роботи.

Керуючись урядовими документами і завданнями, які стоять перед початковою загальною освітою, робота МО вчителів була спланована та розглядалися такі питання:

- опрацювання інструктивно-методичних матеріалів;

- особливості навчально-виховного процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 н.р.;

- новий Державний стандарт початкової загальної освіти; опрацювання методичних рекомендацій «Критерії і норми оцінювання навчальних досягнень учнів 2-го класу»(зміни і доповнення);

- особливості організації взаємодії молодших школярів з освітнім середовищем на різних етапах навчального процесу;

- готовність першокласників до навчання, проблеми адаптації;

- використання ІКТ на уроках у 1-4 класах.

В поточному навчальному році Дрозд Г.О. та Котелевська Л.В. пройшли чергову атестацію педагогічних працівників. За наслідками атестації Галина Олексіївна відповідає займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєне звання «старший учитель». Людмила Валентинівна, за наслідками атестації, відповідає займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

Дрозд Г.О. брала участь в обласній педагогічній виставці «Освіта Запорізького краю – 2018» у номінації «Виховне середовище сучасного закладу освіти». За підсумками конкурсу вона нагороджена Дипломом виставки. Галина Олексіївна провела відкритий урок з основ здоров’я «Сімя. Взаємоповага та взаєморозуміння в родині» з використанням ІКТ.

Людмила Валентинівна дала відкритий урок з природознавства на тему «Звірі взимку. Турбота людей про тварин».

Вчителі Дрозд Г.О., Іванча О.В., Пеньковська В.Л., Хоружій Л.Г. та Чернявська О.В. пройшли курс підготовки з упровадження нового змісту початкової освіти «Нова українська початкова школа» в обсязі 90 академічних годин та одержали відповідні сертифікати.

Вчителі майбутніх 1-х класів Хоружій Л.Г., Чернівська О.В., Пеньковська В.Л. активно співпрацювали з вихователями дитячих садків, знайомилися з роботою випускних груп, вивчали індивідуальні особливості дітей, готували рекомендації для батьків.

З метою профілактики дезадаптацій учнів практичний психолог школи Чернявська О.В. проводила заняття з дітьми, що сприяють зниженню емоційної напруги, формуванню адекватної самооцінки, розвитку комунікативних навичок.

Для батьків розробила практичні рекомендації «Увага, першокласник», організувала індивідуальні та групові консультації відповідно з виникненням психолого-педагогічних труднощів. Психолог провела діагностику адаптації та шкільної тривожності учнів 1 класу, відповідно до результатів підготувала методичні поради для вчителів, вихователів, батьків. Протягом навчального року надавала психологічну допомогу всім учасникам навчального процесу відповідно до запиту останніх.

Відповідно новим вимогам до сучасної освіти вчителі початкових класів оволоділи навичками роботи і активно впроваджували ІКТ в процес навчання молодших школярів, що забезпечує доступ до різних інформаційних ресурсів і сприяє збагаченню змісту навчання, активізує пізнавальний інтерес, розвиває творчі здібності, критичне мислення, стимулює розумову діяльність.

Вчителі початкових класів використовували ІКТ під час проведення уроків з предметів української мови, читання, математики, курсу «Я у світі», природознавство, образотворчого мистецтва, ліплення, основи здоров'я, англійської мови та позакласних заходів тощо.

Відповідно до планів виховної роботи, всі вчителі провели відкриті виховні заходи, на яких була присутня адміністрація школи, батьки.

Вчитель 1-А класу Зеленько Н.І. проводила свята «День іменинника», бібліотечний урок до дня народження Т.Г.Шевченка. Учні 1-Б класу, вчитель Лєвшина В.М., завершили навчальний рік розважально-ігровою програмою «Спасибі тобі, 1 клас!». Протягом року вчителі перших класів систематично проводили виховні бесіди про дружбу та товаришування, про відносини з однокласниками, вчили дітей жити в колективі.

Відкритий виховний захід «Подорож в країну Здоров'я» було проведено в 2-Б класі, вчитель Селезньова С. В. На базі районної дитячої бібліотеки був проведений виховний захід у 2-А класі, вчитель Котелевська Л. В. на тему «Допоможемо птахам взимку».

Вчитель 3-А класу Дрозд Г. О. провела відкритий виховний захід на тему «Шануй себе та інших». В 3-Б класі , вчитель Іванча О.В., провела відкриту виховну годину «Як знайти друга». У 4-А класі, вчитель Хоружій Л.Г., провела відкриту виховну годину «Хочеш мати друга – навчись другом бути». Такі заходи допомагають згуртувати дітей, виховують в них культуру спілкування, вчать учнів взаємоповаги, чути один одного.

Вчителі 2-Б (Селезньова С.В.) та 3-А (Дрозд Г.О.) організували поїздку на екскурсію в заповідник Асканія-Нова.

Учні 4-х класів разом з класоводами Курносовою В.М. та Хоружій Л.Г. підготували і провели цікавий захід «Прощання з початковою школою», де були присутні батьки, адміністрація школи, майбутні класні керівники.

Результативність роботи щодо реалізації завдань, поставлених перед початковою школою, перевірялися під час державної підсумкової атестації у 4-х класах (вчителі Курносова В.М., Хоружій Л.Г.), відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти. Завдання для підсумкових контрольних робіт були розроблені вчителями початкових класів, погоджені педагогічною радою та затверджені директором школи.. Якість знань з математики – 86,7%, з української мови – 75,6%. Контрольні роботи з перевірки рівня сформованості навички читання проводили вчителі. Якість знань у 3-А класі (вч. Дрозд Г.О.) – 92%, у 3-Б класі (вч. Іванча О.В.) – 88%, у 4 – А класі (вч. Хоружій Л.Г.) – 76%, у 4 –Б класі (вч. Курносова В.М.) – 70%.

Одним з основних напрямків роботи вчителів є робота з обдарованими та здібними учнями. Цілеспрямована робота вчителів сприяла зростанню зацікавленості учнів, батьків у розвитку здібностей школярів.

Як результат цієї роботи учні 3-4 класів прийняли участь в ХVІІІ Міжнародному конкурсі знавців української мови імені П. Яцика. Учениця 4-Б класу Горностаєва А. (вч. Курносова В. М.) зайняла І місце у ІІ (районному) етапі та 4 місце у ІІІ (обласному) і була нагороджена грамотою районного відділу освіти. Учениця 4-Б класу Пилипенко Д. (вч. Хоружій Л.Г.) посіла ІІ місце у ІІ (районному) етапі цього ж конкурсу.

Учениці 3-А класу (вч. Дрозд Г.О.) були учасниками ХVІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика і посіли призові місця.

  • І (шкільному) етапі Берковська Леся зайняла І місце, за що була нагороджена грамотою школи. Котелевська Владислава посіла І місце у ІІ (районному) етапі цього конкурсу і була нагороджена грамотою районного відділу освіти. Двоє учнів 3-Б класу (вч.Іванча О.В.) були учасниками І (шкільного) етапу даного конкурсу.

Учениця 4-Б класу Горностаєва А. (вч. Курносова В.М.) була учасником обласного конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив», та учениця цього ж класу Яцун Уляна посіла ІІ місце в районному конкурсі «Люби і знай свій рідний край».

46 учнів були учасниками Міжнародної природознавчої гри «Геліантус». Дипломи переможців у цій Міжнародній грі одержали: 5 учнів з 2-А класу (вчитель Котелевська Л.В.), 7 учнів з 2-Б класу (вчитель Селезньова С. В.), 10 учнів з 3-А класу (вчитель Дрозд Г. О.), 4 учні з 4-А класу (вчитель Хоружій Л.Г.). Решта учнів одержали Сертифікати і подарунки.

28 учнів були учасниками Міжнародної гри з української мови «Соняшник». Дипломи переможців в початковій школі одержали 5 учнів 2-А класу (вчитель Котелевська Л. В.), 9 учнів з 2-Б класу (вчитель Селезньова С. В.), 3 учні з 3-А класу (вчитель Дрозд Г. О.), 5 учні 3-Б класу (вчитель Іванча О. В.). Решта учнів одержали Сертифікати і подарунки.

59 учнів були учасниками Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». Дипломи з «відмінним результатом» одержали: 14 учнів 1-Б класу (вч. Лєвшина В.М.), 3 учні 2-А класу (вчитель Котелевська Л. В.), 6 учнів з 2-Б класу (вчитель Селезньова С. В.), 2 учні з 3-А класу (вчитель Дрозд Г. О.), 3 учні 3-Б класу (вчитель Іванча О. В.). Двоє учнів 4-А класу (вч. Хоружій Л.Г.) одержали «добрий результат». Решта учнів одержали Сертифікати і подарунки.

Учні початкових класів активно брали участь у обласних, регіональних, Всеукраїнських конкурсах малюнків та виробів власними руками на різну тематику:

- Всеукраїнський конкурс-виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» - учні 1-4 класів. Павленко Андрій, учень 2-А класу зайняв ІІІ місце в І (районному) етапі виставки, нагороджений грамотою відділу освіти ;

- «Я-за мир» - учні 2-х класів;

- «Увага, діти на дорозі!» - учні 2-4 класів;

- конкурс малюнків «Моя майбутня професія» - учні 4 класів, одержали Дипломи-подяки районного центру зайнятості;

- обласний конкурс «Будиночок моєї мрії» -учні 2-А, 3-А, 4-А класів;

- виставка малюнків з правил техніки безпеки – учні 3-4 класів.

4 учнів 1-3 класів брали участь у конкурсах, які відбувалися в районному будинку культури «Містер Малючок», «Міс Дюймовочка» за що були нагороджені солодощами та призами.

Учні 2-х класів разом з педагогом-організатором провели виховну годину з використанням презентацій на тему «Здорове правильне

харчування». З учнями 4-х класів проведена відкрита виховна година на тему «Про започаткування Дня Гідності і Свободи». Шкільний бібліотекар Луцька В. П. з учнями 2-4 класів провела бібліотечний урок «Моя рідна Україна» і запропонувала учням прийняти участь в щорічних благодійних акціях «Подаруй книгу бібліотеці», «Іграшка для першокласників». Діти з задоволенням відгукнулися на пропозицію бібліотекаря і подарували книги бібліотеці та іграшки малюкам.

Протягом року в школі проводились різноманітні акції в яких учні початкових класів приймали активну участь:

  1. До Дня Святого Миколая акція «Привітай солдата» (вітальні листівки, вироби, продукти харчування, солодощі).
  2. Акція «Серце до серця» (обереги, листівки, малюнки для воїнів в зону АТО).
  3. До Дня Святого Валентина акція «З любовю до солдата» (вітальні листівки, «валентинки», обереги, плакати, аплікації, солодощі).
  4. Акція «Великодній кошик солдату» (солодощі, продукти харчування, медикаменти).
  5. Збір макулатури «Допоможи солдату». Кошти направлені для воїнів, поранених в АТО , що лікуються в Запорізькому шпиталі.
  6. Акція «Привітай солдата зі святом «День памяті і примирення».(збір коштів).

Згідно річного плану роботи школи протягом грудня-січня дирекцією школи вивчався стан викладання та рівень знань, умінь і навичок учнів 2-4 класів з літературного читання. Дане питання вивчалося шляхом відвідування уроків, усним опитуванням, перевіркою класних журналів.

Результати перевірки висвітлені в наказі від 06.02.2018 р.№ 20 «Про стан викладання та рівень знань, умінь і навичок учнів 2 – 4 класів з літературного читання в 2017/2018 н.р.».

В лютому 2018 року була здійснена перевірка стану ведення робочих зошитів з української мови учнями 2-4 класів. Аналіз та результати перевірки висвітлені в наказі від 01.03.2018 р. № 31 «Про результати перевірки стану ведення робочих зошитів з української мови в 2-4 класах».

Після закінчення навчального року з 29.05.2018 р. по 08.06.2018 р. в школі працював пришкільний мовний оздоровчий табір відпочинку «Свіитанок». В таборі відпочило 134 учні, в першу чергу оздоровленням були охоплені діти пільгових категорій. Були створені 4 загони учнів паралельних класів. В загонах працювали вчителі англійської мови Черненко Л.П., Менчук С.Е., Козакова В.М.

Вихователями в таборі працювали вчителі-класоводи. Вся виховна робота мовного оздоровчого табору була спланована класоводами та вчителями англійської мови. Діти одержували повноцінні обіди, в тому числі салати із свіжих овочів, фрукти, солодощі. Робота та самі яскраві моменти відпочинку дітей у таборі висвітлені на сайті школи novonikolaevka.pp.ua.

При проведенні святкових ранків, виховних годин вчителі залучали батьків, шефів, спонсорів.

 

 

 

Заступник директора школи з НВР А.І. Дац

Переглядів: 169 | Додав: novonikolaevkaonz1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2019
uCoz